راهنمای نویسندگان

فصلنامه معنا و نشانه به دلیل تخصصی شدن از تمامی اساتید، دانشجویان، دانش­ پژوهان و نیز پژوهشگران گرامی دعوت بعمل می­ آورد تا مقالات علمی پژوهشی خود را در حوزه­ های (آموزش زبان، نشانه­ شناسی، معناشناسی، تحلیل گفتمان و کاربرد­شناسی زبان، جامعه­ شناسی زبان، روان­ شناسی زبان و نیز علوم بینا­رشته­ ای همچون تعامل نحو-معناشناسی، همچنین زبان­ شناسی کاربردی به دو زبان فارسی و انگلیسی برای چاپ در این مجله ارسال نمایند.

 

-      فایل مقاله می بایست با نرم افزار word و با قلم B Nazanin 12 نگاشته شود. حاشیه ها از بالا و پایین 5 سانتیمتر و از چپ و راست 4 سانتیمتر باشد. مقالات انگلیسی با قلم Times New Roman و با قلم 12 نگاشته شود.

-      اطلاعات مربوط به نگارندگان  باید از فایل اصلی مقاله حذف شود.

-      اطلاعات مربوط به نگارندگان مانند نام و نام خانوادگی، نشانی محل کار، پست الکترونیکی، اطلاعات تماس و همچنین عنوان مقاله به دو زبان فارسی و انگلیسی در دو فایل جداگانه ارسال گردد.

 

 

در خصوص مقالاتی که نویسندگان به مجله ارسال می­ دارند، رعایت نکات ذیل ضروری است.

 

- مقالات ارسالی نباید در نشریه­ دیگری منتشر شده باشند و تا زمانی که داوری آن در این مجله به پایان نرسیده باشد نباید به مجله­ دیگری جهت بررسی ارسال شود. در صورت مشاهده­ چنین مواردی، نام نویسندگان به لیست سیاه مجله افزوده خواهد شد.

- مقاله باید به ترتیب شامل عنوان، چکیده، کلید واژه­ ها ( 4تا 6 واژه)، مقدمه، پیشینه­ تحقیق، روش­ شناسی تحقیق، چارچوب نظری، تحلیل داده­ ها، بحث و نتیجه­ گیری و فهرست منابع باشد.

- اندازه­ قلم چکیده و کلید واژه ها باید 11 و با قلم B Nazanin و فرمت 2003 word و حاشیه از بالا و پایین 5 و از راست و چپ 4/5 سانتی­متر تنظیم و به صورت فایل word به سامانه­ی مجله ارسال گردد.

- اندازه­ قلم پیکره­ اصلی مقاله باید 12 و با قلم B Nazanin نوشته شود.

- به غیر از پاراگراف اول، بقیه­ پاراگراف­ ها در هر بخش باید تو رفتگی (Indentation) داشته باشند.

- هر مقاله باید دارای یک چکیده­ انگلیسی با قلم Times New Roman به اندازه­ی 12 در حداکثر 200 کلمه در صفحه­ ای جداگانه به همراه کلید واژه­ ها (4 تا 6 واژه) باشد.

- هر مقاله باید فایل جداگانه­ ای شامل عنوان مقاله، نام نویسنده (نویسندگان)، مرتبه­ علمی آن­ ها، دانشگاه محل تدریس و یا تحصیل و نشانه­ پست الکترونیکی و شماره تلفن آن­ ها باشد.

- چکیده­ مقاله نباید کمتر از 150 کلمه و بیشتر از 250 کلمه باشد. ( شامل: هدف، بیان مسأله، روش تحقیق و یافته­های پژوهش).

- معادل لاتین واژه­ های تخصصی ( با حروف کوچک لاتین) و نام انگلیسی افراد ( مثال: G.Lakoff، N. Chomsky) بایستی با قلم Times New Roman در اندازه­ 10 به صورت پانوشت درج شود. به غیر از نام­ های خاص افراد، سایر پانوشت­ ها ی لاتین با حروف کوچک آغاز شود.

- شماره­ پانوشت ها در هر صفحه جداگانه نوشته شود.

- نقل قول­ های مستقیم بیش از 40 واژه باید به صورت جدا از متن اصلی و با یک سانتی­متر تو رفتگی از طرفین نوشته شود.

- در ارجاع دهی­ های مستقیم درن متن باید ابتدا نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار و پس از علامت دو نقطه، شماره صفحه ­ای که از آنجا نقل قول شده درج گردد، اما در ارجاع دهی­ های غیر­مستقیم نیازی به درج شماره صفحه نیست.

- منابع فارسی و انگلیسی در دو بخش جداگانه (ابتدا فارسی و سپس لاتین) در پایان مقاله با ترتیب حروف الفبا به صورت زیر آورده شود:

الف. کتاب: نام خانوادگی، نام (تاریخ انتشار)  نام کتاب با حروف مورب و سیاه، قلم شمارة 11. نام و نام خانوادگی مترجم. جلد. نوبت چاپ. محل نشر: ناشر.

ب. مقاله: نام خانوادگی، نام (سال انتشار مقاله) نام مقاله.نام مجله و نام نشریة الکترونیکی (با حروف مورب و سیاه، قلم شمارة 11). دوره و شماره. شماره­ی صفحات.

- نویسنده (نویسندگان) باید در نگارش مقالات خود از رسم­الخط مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی پیروی کنند.

- هیأت تحریریه­ی این مجله در پذیرش مقالات آزاد بوده و حق ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می دارد.

 

از همکاری شما پژوهشگران محترم سپاسگزاریم.

سردبیر مجله